Vzhledem k tomu, že se velmi často objednávají nevhodné velikosti bidel (často zbytečně větší), napište prosím do poznámky před odesláním objednávky pro jakého papouška bude bidlo určené. Velikost případně upravíme. V případě potřeby většího bidla než jste objednali Vás s ohledem na vyšší cenu budeme kontaktovat. Vyhnete se tak komplikované výměně a zvýšení nákladů za dopravu kvůli nevyhovující objednávce.

--------------------------------------------------------

 

MAREPA -  česká firma, která se specializuje na výrobu a distribuci absolutně bezpečných a maximálně efektivních brusných bidel pro papoušky. Jsme nejen výrobci, ale také chovatelé. Zdraví a spokojenost papoušků a jejich majitelů je u nás na prvním místě. Jsme jediní výrobci brusných bidel, kteří mají atestaci zdravotní nezávadnosti - obsah těžkých kovů, na tyto chovatelské potřeby. 

Papoušek na brusném bidle tráví hodně času. Proto jsme nechali bidla podrobit laboratorním testům v renomované akreditační laboratoři. Testoval se obsah těžkých kovů. 
Těžké kovy jsou běžně přidávány do pojidel při jejich výrobě. Některá pojidla jsou atestována pro použití na lepení hraček pro děti. Je třeba si ale uvědomit, že dítě si s hračkou nehraje  i 12 až 24 hodin, proto styk krátkodobý nemusí být škodlivý.  Papoušek také neváži to co malé dítě, případné těžké kovy se v tělíčku papoušků skládají podstatně rychleji. Potíže s těžkými kovy v těle papoušků se neprojeví hned, ale jsou jedním z důvodů, které můžou podstatně zkrátit papouškovi život. 
 
Vývoj našich bidel do dnešní podoby trval více jak rok. Bidla musela splnit hodně požadavků. Absolutně zdravotně bezpečné, nesmí dělat otlaky a puchýře, musí být příjemné pro jemnou ptačí kůži na nožkách, musí být dostatečně tvrdé pro silný zobák, musí se dát omývat, bylo třeba zajistit velké podložky pro pevné uchycení a mnoho dalších faktorů.
 
 Na trhu začaly objevovat brusná bidla, které nemají s našimi nic společného. 
Skutečně nejde jen o to, nalepit na kousek dřeva písek :).
 

Je nám ctí, že můžeme brusná bidla dodávat do záchranné stanice Laguna v Praze, která se stará o nemocné papoušky. https://www.spolecnost-laguna.cz/. Naše bidla lze najít u zákazníků v Německu, Polsku, na Slovensku, Rakousku.

Velice si vážíme Vaší důvěry. Budeme moc rádi za zpětnou vazbu po odzkoušení bidla.

S úctou a přáním všeho dobrého

 

MAREPA

 

 

Vyhledávání podle parametrů