*** LETNÍ VÍKEND 24.7. - 26.7. - doprava zdarma***

 

JSME JEDINÍ VÝROBCI BRUSNÝCH BIDEL V ČR S ATESTACÍ A GARANCÍ ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOSTI (laboratornímu testování jsme podrobili přímo brusná bidla)

 

MAREPA - výroba a distribuce brusných bidel pro papoušky v nejrůznějších šířkách a délkách, výroba stojánkových bidel a hraček pro papoušky.
 
Papoušek na brusném bidle tráví hodně času. Proto sme nechali bidla podrobit laboratorním testům v renomované akreditační laboratoři. Testoval se obsah těžkých kovů. 
Těžké kovy jsou běžně přidávány do pojidel při jejich výrobě.  Některá pojidla jsou atestována pro použití na lepení hraček pro děti. Je třeba si ale uvědomit, že dítě si s hračkou nehraje  i 12 až 24 hodin, proto styk krátkodobý nemusí být škodlivý, Papoušek také neváži to co malé dítě, případné těžké kovy se v tělíčku papoušků skládají podstatně rychleji. Potíže s těžkými kovy v těle papoušků se neprojeví hned, ale jsou jedním z důvodů, které můžou podstatně zkrátit papouškovi život. 
 
Vývoj našich bidel do dnešní podoby trval více jak rok. Bidla musela splnit hodně požadavků. Absolutně zdravotně bezpečné, nesmí dělat otlaky a puchýře, musí být příjemné pro jemnou ptačí kůži na nožkách, musí být dostatečně tvrdé pro silný zobák, musí se dát omývat, bylo třeba zajistit velké podložky pro pevné uchycení a mnoho dalších faktorů.
Na trhu začaly objevovat brusná bidla, které nemají s našimi nic společného. 
Skutečně nejde jen o to, nalepit na kousek dřeva písek :).
 
Všechny výrobky zn. MAREPA jsou z 90% jen ruční práce.
 
K výrobě se používá dřevo z oblasti Chřibů, kde spolupracujeme s Lesy ČR. Jedná se zejména o listnaté stromy - buk, dub, habr, olše a jiné, pro papoušky bezpečné stromy. 
 
Protože se při výrobě zpracovává čerstvé dřevo, může časem praskat. Je to přirozený proces vysychání dřeva a není to na závadu. Spíše se jedná o důkaz čerstvosti a zdravosti dřeva.
 
 
 
Naše výrobky najdete v Irsku, Slovensku, Německu, Polsku, Rakousku.
 
Doufáme, že se Vám a hlavně Vašim papouškům budou naše výrobky líbit.